Od kiedy kasa fiskalna dla mechanika będzie obowiązkowa?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Prowadzisz własny warsztat mechaniczny lub stację kontroli pojazdów i nie posiadasz kasy fiskalnej bo Twoje roczne dochody nie przekraczają kwoty 20 tysięcy złotych? Jeśli tak jest to powinieneś wiedzieć, że wraz z 1 stycznia 2015 roku zmianie ulegają przepisy związane z fiskalizacją takich firm. Jeśli z kolei nie miałeś o tym pojęcia to warto się tym zainteresować jak najszybciej, ponieważ naprawdę nie zostało już zbyt wiele czasu na to, aby zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Wraz z początkiem 2015 roku mechanicy pracujący na własny rachunek zostali prawnie zobowiązani do tego, aby rozliczać się z wykorzystaniem właśnie kasy fiskalnej. Jak wygląda ta zmiana przepisów, od kiedy będzie trzeba się w ten sposób rozliczać oraz czy jest jakakolwiek szansa na to, aby uniknąć rozliczeń poprzez kasę fiskalną?Ministerstwo Finansów wprowadziło taką zmianę właśnie z tego powodu, że według ich badań najczęściej w przypadku warsztatów mechanicznych dochodzi do bardzo poważnych utajeń dochodów. Ogromna część warsztatów nie rozlicza się poprzez kasy fiskalnej bo nie osiąga odpowiednio wysokich dochodów, a przecież w zdecydowanej większości samo utrzymanie firmy będzie nas dużo więcej kosztowało. Z tego właśnie powodu kasa fiskalna dla mechanika jest od teraz obowiązkowa i każdy bez wyjątku będzie musiał ją posiadać w firmie, oczywiście mechanicznej.

Nie ma także żadnej możliwości na to, aby wymigać się od tego obowiązku. Kasa fiskalna dla mechanika jest obowiązkowa dokładnie tak samo jak i dla tych firm, które na przykład sprzedają alkohol bądź wyroby tytoniowe. W świetle nowych przepisów nie tylko właściciele warsztatów mechanicznych, ale także prywatnych gabinetów lekarskich, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także prawnicy zostali zmuszeni do posiadania własnej kasy.

Od kiedy nastąpi ten obowiązek, czyli kiedy Kasa fiskalna dla mechanika stanie się już faktem? Przepisy weszły w życie 1 stycznia 2015 roku, ale realnie obowiązek montażu tego urządzenia pojawia się 1 marca 2015 roku. Warto się więc spieszyć bo nie zostało już dużo czasu, a brak takiej kasy to spore kary finansowe.