Jaka powinna być kasa fiskalna dla mechanika?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Dla właścicieli warsztatów mechanicznych jak i stacji diagnostycznych pojazdów wraz z 1 stycznia 2015 roku nastały czasy, kiedy to skończyła się możliwości z korzystania z przepisów, które to zwalniają z posiadania kasy fiskalnej jeśli dochody firmy nie przekraczają 20 tysięcy złotych rocznie. Według Ministerstwa Finansów, które przyczyniło się do tej zmiany przepisów, takie zapisy po prostu zachęcały do łamania prawa, a więc do celowego zatajania swoich dochodów. Duża część warsztatów mechanicznych faktycznie nie wykazywała dużej części swych dochodów, a klienci takich warsztatów nie mogli liczyć na paragony, które stanowią tak naprawdę podstawę do ewentualnej reklamacji. Mechanicy wystawiali głównie faktury na życzenie samych klientów.Naturalnie wraz z początkiem roku 2015 zapis o zwolnieniu z kasy przy dochodzie poniżej 20 tysięcy złotych nie zniknął, jednak wykluczeni z niego zostali właśnie mechanicy, fryzjerzy, osoby prowadzące salony kosmetyczne i prywatne gabinety lekarskie, a także prawnicy. Kasa fiskalna dla mechanika będzie tak naprawdę obowiązkowa od 1 marca 2015 roku, a więc teraz jest najwyższy czas na to, aby zaopatrzyć się w stosowne urządzenie. Co będzie najlepsze dla takiego warsztatu?

Warto pamiętać, że kasa fiskalna dla mechanika może nie mieć lekko. To zazwyczaj brudne i niebezpieczne miejsce pracy. Kasa będzie narażona na niskie temperatury, na zalanie smarami i olejami, na upadki i uderzenia oraz wiele więcej. Z tego względu warto zainwestować w urządzenie wysokiej klasy o mocnej obudowie i wykonane z porządnych podzespołów. Jeśli kasa się zepsuje to zgodnie z prawem nie wolno prowadzić nam firmy, a więc pojawi się przestój. Inwestując w porządne urządzenie możemy uniknąć takiej sytuacji.

Zakup porządnego urządzenia jest o tyle opłacalny iż jeśli jest to pierwsza kasa fiskalna dla mechanika, czyli jeśli jeszcze nigdy nie kupowaliśmy tego urządzenia, to zgodnie z prawem należy nam się zwrot części poniesionych kosztów. Zwrot ten wynosi 90% wartości kasy, choć jednocześnie kwota ta nie może przekroczyć 700zł, ale to i tak duże wsparcie dzięki któremu możemy kupić lepsze urządzenie.